Спортист Своге спечели с 2:1 гостуването си на Черноморец Бургас в мач

...

Спортист Своге надви Черноморец в Бургас за първа победа като гост

Спортист Своге спечели с 2:1 гостуването си на Черноморец Бургас в мач от Втора лига.Така " шоколадите " стигнаха едвам до трета победа през сезона и първа надалеч от вкъщи.

Любопитното е, че на стадион " Лазур " в Бургас попаденията вкараха двама някогашни футболисти на Черноморец – Павлин Чиликов и Георги Маджаров

Гостите поведоха в 32-ата минута. „ Шоколадите “ имаха опция да изпълнят ъглов удар, топката бе избита. Последва центриране на Владимир Сиромахов и Павлин Чиликов осъществя за 0:1.

Само 3 минути по-късно резултатът можеше да бъде подсилен. Калоян Йосифов излезе самичък против вратаря, само че пропусна, откакто се подхлъзна.

В 61-ата минута Спортист направи бърза контраофанзива. Мартин Кръстев направи един от емблематичните си пробиви и изведе Антон Иванов на стрелкова позиция, той стреля мощно под кредата и резултатът стана 0:2.

Черноморец Бургас съумя да понижи изоставането си в 68-ата минута, когато Тодор Чаворски вкара непосредствено от ъглов удар.

В 77-ата минута футболистите на Черноморец получиха опция да изпълнят дузпа, само че Ивайло Василев избави.

В 83-ата минута Калоян Йосифов можеше да „ затвори “ мача, откакто излезе самичък против вратаря, само че шутът му бе избавен.

Старши треньорът Георги Чиликов нямаше опция да води тима, защото бе осъден за насъбрани жълти картони.